Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi Yapıldı

Tarih : 29.11.2018

Ülkemizde 1991 yılından beri anne ve çocuk sağlığı hizmetleri kapsamında çocuk sağlığının korunması, hastalıkların azaltılması, ölümlerin önlenmesi amacıyla diğer çocuk sağlığı programlarıyla birlikte “Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı” yürütülmektedir. İlimiz 2015 yılında “Altın Bebek Dostu İl" ünvanını kazanmıştır. Program kapsamında İlimizde doğum yapılan Kamu ve Özel hastanelerin tamamı Bebek Dostu Hastane ünvanı ile hizmet sunmaktadır. Bebek Dostu ünvan gerekliliklerinden biri olan Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Eğitimi 26-27-28 Kasım 2018 tarihinde İl Sağlık Müdürlüğü ek hizmet binası toplantı salonunda düzenlenmiş olup, doğum yaptırılan Kamu ve Özel Hastanelerde görev yapan 41 Hekim Dışı Sağlık Personeli sertifika almaya hak kazanmıştır.

 

Eğitimde; Uz.Dr. Seda TEPE, Dr. Esin TAÇOL, Diyetisyen Eda BUZ, Ebe Emine ÖZDAMAR, Ebe Nilgün ERİŞ, Ebe Hatice ERDOĞAN görev aldı.

 

Kapanış töreninde kursu başarı ile tamamlayan katılımcılara sertifikaları, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Birimi eğitimcilerinden Uz. Dr. Seda TEPE,  Ebe Emine ÖZDAMAR, Ebe Nilgün ERİŞ tarafından verildi.
 

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM