Üreme Sağlığı Yöntem Danışmanlığı Eğitimi

Tarih : 31.10.2018

Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Göç Sağlığı Dairesi Başkanlığı ile Kadın ve Üreme Sağlığı Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda Geçici Koruma Altındaki Suriyelilere sağlık hizmeti sunmak için Göçmen Sağlığı Merkezlerinde görev yapan Suriyeli sağlık meslek mensuplarına üreme sağlığı danışmanlık eğitimleri yürütülmektedir. Eğitimlerde ; üreme sağlığı hizmetlerine erişimin sağlanması, anne ve bebek ölümlerinin önlenmesi ve kaliteli hizmet sunumunun gerçekleşmesinin sağlanması için bilimsel ve güncel gelişmeler ışığında bilgi ve beceri kazandırılması amaçlanmıştır.

 

Bu kapsamda İlimiz Göçmen Sağlığı Merkezlerinde görev yapan sağlık çalışanlarına yönelik 24 -26 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenen eğitime 2 doktor, 5 ebe ve 9 hemşire katılmış olup Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Kadın ve Üreme Sağlığı Dairesi Başkanlığı Temsilcisi Mehlika ULULAR ERKAL, İl eğitimcilerinden Dr. Esin TAÇOL, Ebe Emine ÖZDAMAR ve Ebe Nilgün ERİŞ görev almıştır.

 

Kapanış töreninde kursu başarı ile tamamlayan katılımcılara sertifikaları Adana Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. A. Tanju ALTUNSU, Kadın ve Üreme Sağlığı Dairesi Başkanlığı Temsilcisi Ebe Mehlika ULULAR ERKAL, Dr. Esin TAÇOL, Ebe Emine ÖZDAMAR ve Ebe Nilgün ERİŞ tarafından verildi.

 

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM