Enfeksiyon Kontrol Uzaktan Eğitim Programı (EKUZEP) Hakkında

Tarih : 7.9.2018

Bakanlık Makamının 11/01/2017 tarihli ve 64 sayılı onayı ile revize edilen Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Standardı kapsamında Genel Müdürlüğümüzce 2017 yılında Enfeksiyon Kontrol Uzaktan Eğitim Programı (EKUZEP) hazırlanmıştır. EKUZEP’te Enfeksiyon Kontrol Hekimliği Uzaktan Eğitim Programı ve Enfeksiyon Kontrol Hemşireliği Uzaktan Eğitim Programı yer almaktadır. Eğitim programında yataklı tedavi kurumlarında enfeksiyon kontrol önlemlerine yönelik güncel bilgilerin yer aldığı 7 modülden oluşan toplam 40 (kırk) ders bulunmaktadır.
 
Enfeksiyon Kontrol Hekimliği Uzaktan Eğitim Programı’na gönüllü olan tüm hekimler katılabilir. Eğitime katılan hekimler Bakanlığımız Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından verilen katılım belgelerini sistem üzerinden alabilmektedir. Enfeksiyon kontrol hemşireliği sertifikası olan hemşireler ise eğitim modüllerinden yararlanıp bilgilerini güncelleyebilir.
 
Bu kapsamda İlimiz bünyesinde hizmet veren özel hastaneler ve üniversite hastaneleri dahil yataklı tedavi kurumlarındaki tüm doktorlar ve enfeksiyon kontrol hemşireleri eğitime www.ekuzep.org adresinden üyelik kaydı yaparak katılım sağlayabilirler. Eğitimin tamamlanması için zaman kısıtlaması bulunmamaktadır. Eğitim ücretsizdir.
-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM