3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası Etkinlikleri Gerçekleştirildi

Tarih : 6.9.2018

Ülkemizde her yıl 03-09 Eylül tarihleri Halk Sağlığı Haftası olarak kutlanmaktadır. Halk sağlığı çalışmaları, bireyi sağlıklı ve üretken bir şekilde tutarak toplumsal gelişmeyi sağlamayı hedeflemektedir.
 
İl Sağlık Müdürlüğü olarak koruyucu sağlık hizmetleri çalışmalarının daha da yaygınlaştırılması, sağlık eğitimleri ve etkinlikler düzenleyerek toplum bilincinin artırılması, hastalıkların meydana gelmeden önlenebilmesi ve neticede toplumun yaşam standartdının yükseltilmesi için çalışmalarımız hiç ara vermeden ve artarak devam etmektedir. 
 
Bu kapsamda halkımızı bilinçlendirmek, dikkat çekmek ve duyarlılığı arttırmak amacıyla 3-9 Eylül tarihleri arasında İlimiz merkez ilçeye bağlı 27 ayrı bölgede billboardlar asılmıştır.
 
3 Eylül 2018 tarihinde M1 Alışveriş Merkezinde stand kurularak tansiyon ölçümü, vücut kitle indeksi tespitleri yapılmış ve vatandaşlarımıza ücretsiz ağız diş taraması, karbonmonoksit ölçümü ve koruyucu bilgiler sunulmuştur. Sağlıkla ilgili broşürlerin dağıtımı yapılmış halkımıza bilgilendirme yapılıp farkındalık sağlanmıştır. 
 
Ayrıca obezitenin önlenmesi, toplumda sağlıklı beslenme alışkanlıklarını geliştirmek, fiziksel aktivite düzeyini artırmak ve sağlıklı yaşam kültürünün yerleşmesini sağlamak amacıyla 5 Eylül 2018 tarihinde saat 10:00'da İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Karaisalı Toplum Sağlığı Merkezi koordinasyonunda Karaisalı ilçesine bağlı Kapıkaya Kanyonu'nda Müdürlüğümüz idareci ve personelleri, Karaisalı Kaymakamlığı çalışanları, Belediye Başkanı ve çalışanları, Engelsiz Yaşam Merkezi idareci ve personelleri, İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi ve çalışanları, diğer kamu kurum ve kuruluş çalışanları,  İl Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Hareketli Yaşam Kurulu üyelerimiz ile halkın katılımıyla 3 km’lik yürüyüş etkinliği gerçekleştirilmiştir. Yürüyüşe katılanlara su, elma ve şapka dağıtımı yapılmıştır.
 
Müdürlüğümüze bağlı 6 İlçe Sağlık Müdürlüğü ve 9 Toplum Sağlığı Merkezinde etkinlikler (stand, yürüyüş, eğitim) devam etmektedir.

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM