Sağlık İçin Hareket Et Temalı Yürüyüş Etkinliği Gerçekleştirildi

Tarih : 4.9.2018

İl Sağlık Müdürlüğümüz Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kronik Durumlar Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat ve Kanser Birimi ile Pozantı Toplum Sağlığı Merkezi sorumlu hekimi ve çalışanları ile Obezite, Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Aktiviteye dikkat çekmek, halkı bilinçlendirmek amacıyla kurumlar arası eşgüdümlü olarak yürüyüş etkinliği gerçekleştirilmiştir.
 
Düzenlenen yürüyüş Kaymakamlık Makamı çalışanları, Belediye Başkan Yardımcısı ve çalışanları, İlçe Jandarma Komutanı , İlçe Emniyet Müdürü ve halkın katılımlarıyla gerçekleştirilmiştir. Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Sayın Uzm. Dr. Olga EKER ÖZDENER, Diyetisyen Sayın Eda BUZ, Diyetisyen Sayın M.Miktat DOĞAR tarafından  Obezite, Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Aktivite konusunda bilgiler vererek yeterli ve dengeli beslenmenin, sıvı tüketiminin ve egzersizin önemine dikkat çekmiştir.
 
Fiziksel Aktivitenin önemini vurgulamak amacıyla Fizyoterapist Sayın Melis KILIÇARSLAN tarafından yaptırılan egzersiz hareketleri ile yürüyüş etkinliği tamamlanmıştır.

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM