Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri İl Koordinasyon Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Tarih : 26.6.2018

2011 yılında makam onayı ile yürürlüğe giren Ulusal Ruh Sağlığı Eylem Planı’ nın hedeflerinden biri de ağır ruhsal bozukluğu olan bireyler için toplum temelli ruh sağlığı hizmetleri modeline geçmektir. Bu amaçla Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri (TRSM) kurulmuş olup, yaygınlaştırma çalışmaları devam etmektedir.
 
İlimizde Dr. Ekrem TOK Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesine bağlı Çukurova ve Sarıçam, Adana Devlet Hastanesine bağlı Seyhan Toplum Ruh Sağlığı Merkezi ve Kozan Devlet Hastanesine bağlı Kozan Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri açılmıştır. İlimiz Merkez ve İlçe Devlet Hastanelerine bağlı hizmet veren bu merkezler kişilere ve ailelerine uygun zamanda gerekli hizmetlerin etkin şekilde sunabilmesi ve desteğin verilmesi amacıyla ile oluşturulan TRSM’ lerin Belediyeler, İlgili Vakıflar, Sivil Toplum Kuruluşları ile Diğer Kurumlarla işbirliği içinde faaliyetlerini yürütmektedirler.
 
2018 yılı 1. Dönem TRSM İl Koordinasyon Kurul Toplantısı Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı başkanlığında, Adana Adliyesi (Cumhuriyet Başsavcılığı), Çukurova Üniversitesi, Büyükşehir Belediyesi, Seyhan, Çukurova, Yüreğir, Sarıçam İlçe Belediyeleri, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı, Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri Sorumlu Hekimleri, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Adana Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün katılımıyla 21.06.2018 tarihinde saat:14:00’da Adana Dr. Ekrem TOK Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesine bağlı Sarıçam Toplum Ruh Sağlığı Merkezinin Toplantı salonunda gerçekleştirilmiştir.

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM