Yılın Ebeleri ve Hemşireleri Etkinliği Ankara’da yapıldı

Tarih : 14.5.2018

Ebeler ve Hemşireler Günü Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’ın katıldığı törenle kutlandı. Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan Ebeler ve Hemşireler Günü dolayısıyla düzenlenen programda yaptığı konuşmada, insanın yer yüzünün en değerli varlığı olduğunu belirterek, ona hizmet etmenin, onun ızdırabını dindirmenin en değerli iş olduğunu söyledi.

 

Sağlık hizmetinin değerli bir hizmet olduğunu vurgulayan Demircan, bu hizmetin sadece bilgi, tecrübe, emek, fedakarlık ve sanat üzerine olduğunu belirtti.

 

Bakan Demircan, Hemşireliğin, kendi canını hiçe sayarak hayat kurtarmaya adanmış bir ömür olduğunu ifade ederken programa katılan ebeler için de, "Ebelik, aylarca gelmesi beklenen en tatlı misafiri karşılayan, alınan ilk nefese şahit olan çok kutsal bir meslektir. Ellerine doğduğumuz ebelerimizin de hakkı elbette ki ödenmez." dedi.

 

Türk insanının sağlık alanında büyük bir fedakarlık verdiğini ifade eden Demircan, Türkiye'nin sağlıkta elde ettiği standardı, artık sağlık alt yapısını yenileme noktasında tamamladığını söyledi.

 

Adana'yı temsilen Ebe Merzuka Deniz ile Hemşire Aysel Şengül’ün katıldığı törende Türkiye'nin dört bir yanından gelen, Yılın Ebesi ve Hemşiresi seçilen personellere Bakan Demircan tarafından başarı belgeleri takdim edildi.

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM