Aile İçi Şiddetle Mücedele Programı Yapıldı

Tarih : 30.4.2018

Sağlık Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı arasında 8 Mart 2015 tarihinde bir işbirliği protokolü imzalanmıştır. Protokol gereği Ruh Sağlığı, Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddelerle Mücadele Birimi tarafından “Aile İçi Şiddetle Mücadele Projesi” kapsamında birinci basamak sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesi ve farkındalıklarının arttırılması amacıyla İlçe Sağlık Müdürlükleri ve Toplum Sağlığı Merkezlerine bağlı Aile Sağlığı Merkezlerinde görev  yapan  Aile Hekimi ve Aile Sağlığı Çalışanlarına yönelik  eğitimler yapılmaya devam edilmektedir.

 

24  Nisan 2018’de İl Sağlık Müdürlüğü Ek Hizmet Binası toplantı salonunda “Kadına Yönelik Aile İçi Şiddetle Mücadelede Sağlık Personelinin Rolü” konulu eğitime 19 Aile Hekimi ve 11 Aile Sağlığı Çalışanı katılmıştır.    

    

2016 yılında başlayıp halen devam eden ve bu eğitimimizde dahil 576 Aile Hekimi ve 534 Aile Sağlığı Çalışanlarına  eğitim verilmiştir (Toplam: 1110 Kişi).

 

 Eğitimciler; Uzm. Dr. S. Sibel DEMİR, Ebe Gülten NUR, Çocuk Gelişimci Aybüke YILMAZ , Psikolog Kazım TEKEREK ,Psikolog Funda BAYRAM İMECİ.

 

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM