RFID (Radyo Frekans Tanımlama) Teknolojileri Alanında "En İyi Hastane Uygulaması Ödülü" Verildi

Tarih : 13.4.2018

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne RFID (Radyo Frekans Tanımlama) Teknolojileri  alanında "En İyi Hastane Uygulaması Ödülü" verildi.
 
RFID Journal Dergisi tarafından 10-12 Nisan 2018 tarihlerinde, Orlando Orange County Kongre Merkezi'nde düzenlenen ve dünyanın en iyi RFID teknoloji uygulamalarının belirlendiği törene ülkemizi temsilen Sağlık Bakanlığı MHRS Koordinatörü Yasin YARBAY ve Rönesans Holding Bilgi Teknolojileri Yöneticisi Yunus KÖLEOĞLU katıldı.
 
Yapımına Mart 2015'de başlanan Adana Şehir Hastanesi'nde günlük 16 bin hastanın tamamen güvenli koşullarda ve hızlı hizmet alabilmesi için dünyanın en gelişmiş teknolojileri kullanıldı. Bu teknolojilerden biri olan RFID Teknolojisi,  bölgenin en büyük hastanesinde demirbaş kontrol-takibi, medikal malzemelerin takibi, hasta güvenliğinin sağlanmasının yanında hastaların bileklerine takılabilen uygulamalarla tüm tedavi aşamalarının güvenli bir şekilde organizasyonuna büyük katkı sağlıyor.
 
Günde 16 bini aşkın kişiye sağlık hizmeti sunulan, daha önce de birçok alanda ödüller alan bölgenin en gelişmiş hastanesi, Adana Şehir Hastanesi'nin "en"leri;
 
Adana Şehir Hastanesi, dünyaca ünlü global altyapı ve proje finans platformu Infrastructure Journal Global tarafından 2014 yılında "Avrupa’nın En iyi PPP (Kamu Özel Ortaklığı) Projesi" ödülüne layık görüldü. Hastane, Partnerships Awards tarafından 2015 yılının "En İyi PPP Sağlık Projesi İş Birliği" ödülünü aldı. Avrupa, Ortadoğu ve Afrika'nın önde gelen finans yayınlarından EMEA Finance tarafından verilen "Finansal Başarı" ödülünü 2015 yılında almaya hak kazanan hastane, sahip olduğu deprem izolatörleri ile uluslararası inşaat ve müteahhitlik dergisi ENR tarafından dünyanın en büyük deprem izolatörlü hastanesi ilan edildi.

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM