12-18 Mart Tuza Dikkat Haftasi Etkinlikleri

Tarih : 6.4.2018

Bakanlığımız tarafından Kasım 2011 yılından beri “Türkiye Aşırı Tuz Tüketiminin Azaltılma Programı" yürütülmektedir. Söz konusu program kapsamında fazla tuz tüketiminin sağlık üzerine olumsuz etkilerine yönelik kamuda farkındalık oluşturulması ve bilgilendirme yapılması amacıyla “Dünya Tuza Dikkat Haftası” etkinlikleri yapılmaktadır.  

   

Bakanlığımızın hazırlamış olduğu afiş ve bröşürler Müdürlüğümüz tarafından bastırılarak birinci, ikinci ve üçüncü basamak kurumlara dağıtılarak ve görünür yere asılması sağlandı.

 

İlçe Sağlık Müdürlükleri, Toplum Sağlığı Merkezleri ve Sağlıklı Hayat Merkezleri tarafından 4720 kişiye aşırı tuz tüketiminin azaltılması ile ilgili eğitimler düzenlendi.   

        

Çukurova ve Sarıçam Sağlıklı Hayat Merkezlerindeki sağlık personellerine Diyetisyen Eda BUZ tarafından sağlık aşırı tuz tüketiminin azaltılması ile ilgili hizmet içi eğitim yapıldı.

 

14 Mart 2018 tarihinde Çukurova ilçesi Dr. Devlet Bahçeli Bulvarı semt pazarında Sağlıklı Yaşam Aracı ile stand açılıp  halka “Hepimiz Çok Fazla Tuz Tüketiyoruz: Aşırı Tuz Tüketimini Azaltmanın 5 Yolu” temalı el broşürleri dağıtılarak bilgilendirme yapıldı.

 

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM