Acil Obstetrik Bakım Programı Çekirdek Ekip Stratejik Planlama Grup Toplantısı Gerçekleştirildi

Tarih : 31.1.2018

Anne ve yenidoğan ölümlerini önlemeye yönelik Türkiye Üreme Sağlığı Programı kapsamında yürütülen Acil Obstetrik Bakım (AOB) Programı çalışmaları ilimizde de sürdürülmektedir.
 
Bu program çalışmaları kapsamında anne ölümleri ve gebelik yönetimi konusunda toplumu bilinçlendirmeye yönelik ilimizde hizmet vermekte olan sağlık yöneticileriyle 25 Ocak 2018 tarihinde Müdürlüğümüz toplantı salonunda Acil Obstetrik Bakım Programı Çekirdek Ekip Stratejik Planlama Grup Toplantısı yapılmıştır.
 
Toplantı Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Sayın Dr. Yakup YILANCIOĞLU’nun başkanlığında başlamış olup, ayrıca toplantıya Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Sayın Dr. Orhan GÖRGÜLÜ ve Başkan Yardımcısı Sayın Dr. Ahmet Yücel ÇOMU, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Sayın Dr. Berna ACIMIŞ, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Sayın Dr. Adnan ATILGAN ve Başkan Yardımcısı Sayın Dr. Reyhan MAZI, 112 İl Ambulans Servisi Başhekimi Sayın Dr. Nihat TAŞDOĞAN,  Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Sayın Dr. Koray DAŞ, Adana Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekim Yardımcısı Sayın Dr. Hüseyin DEMİRÖRS, Kozan Devlet Hastanesi Başhekimi Sayın Dr. Asuman Seda BAYRAM, Adana Medline Hastanesi Başhekim Yardımcısı Sayın Dr. Fulya KAYA, Başkent Üniversitesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Sayın Dr. Gürhan POÇAN ve Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Birim sorumlusu Sayın Dr. Fadime GÜK katılmıştır.
 
Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Sayın Dr. A.Tanju ALTUNSU ise toplantıda Anne Ölümü ve Acil Obstetrik Bakım Programı sunumunu gerçekleştirmiştir.

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM