Erişkin Bağışıklaması Kapsamında Pnömokok ve İnfluenza Aşılama Projesi Toplantısı Gerçekleştirildi

Tarih : 22.1.2018

İl Sağlık Müdürlüğümüz öncülüğünde Türkiye İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği ve Aile Hekimliği Derneği’nin destekleri ile Erişkin Bağışıklama Kapsamında Pnömokok ve İnfluenza Aşılama Projesi 2018 Yılı Toplantısı 17.01.2018 tarihinde Müdürlüğümüz personelleri, Aile Hekimleri, Aile Sağlığı Elemanları ve ilimizdeki sağlık kuruluşlarında görevli sağlık personellerinin katılımıyla Divan Otelde gerçekleştirilmiştir.
 
Toplantıda Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serhat ÜNAL Erişkin Bağışıklaması Kapsamında Pnömokok ve İnfluenza Aşılama Projesi konusunda sunum gerçekleştirmiş olup, sunumda "Aşılama deyince sadece çocukların aşılanmasının anlaşıldığını artık bu anlayışın değişmesi gerektiği, yetişkin aşılamayı konuşmamız gerektiği konularına değinerek, özellikle 50 yaş üzeri ve altta yatan ciddi hastalığı olanlarda grip gibi hastalıkların ölümcül olacağına dikkat çekerek gebe, çocuk ve kronik hastalığı olanların mutlaka aşılanması gerektiğini belirtmiştir."
 
Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Sayın Dr. A. Tanju ALTUNSU ise konuşmasında, Ülkemizde ve İlimizde influenza sürveyansı hakkında bilgilendirme yapmış ve erişkin bağışıklamanın en az çocukluk çağı aşıları kadar önemli olduğunu vurgulamıştır.

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM