Kronik Hava Yolu Hastalıkları İl Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Tarih : 26.12.2017

Dünya Sağlık Örgütünün Kronik Solunum Yolu Hastalıklarından kaynaklanan ölümleri azaltmak amacıyla hayata geçirdiği Kronik Solunum Hastalıklarına Karşı Küresel İşbirliği (GARD) kapsamında hazırlanan "Türkiye Kronik Hava Yolu Hastalıklarını (Astım- KOAH) Önleme ve Kontrol Programı Eylem Planı” dahilinde oluşturulan GARD Adana İl Kurulu, İl Sağlık Müdürlüğümüz Ek Hizmet Binası toplantı salonunda 19.12.2017 tarihinde Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Sayın Dr. A.Tanju ALTUNSU başkanlığında toplanmıştır.

 

Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kronik Durumlar Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat ve Kanser Birim Sorumlusu Sayın Uzm. Dr. Ferzan MUŞTU, ÇÜTF Göğüs Hastalıkları A.B.D Başkanı Sayın Prof. Dr. Ali KOCABAŞ, Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Sayın Dr. Pelin Duru ÇETİNKAYA,  Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nü temsilen Çevre Yüksek Mühendisi Sayın Ayten KAPLAN gündem ile ilgili sunumlarını gerçekleştirdi.

 

Kurul toplantısında 2017 yılında yapılan çalışmalar değerlendirilmiş olup, 2018 yılının ilk aylarında yeni ulaşım politikaları ve kent planlamasının konuşulacağı geniş katılımlı bir çalıştay yapılması ile ilgili kararlar alınmıştır.

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM