1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası Etkinlikleri Gerçekleştirildi

Tarih : 8.12.2017

Ülkemiz başta depremler olmak üzere sel, toprak kayması, çığ düşmesi gibi doğal afetlere sıkça maruz kalmaktadır. Doğal afetlerin yanı sıra endüstriyel kazalar ve kitlesel olaylar ile acil hastalık ve yaralanma hallerinde hızlı ve etkin müdahale ile ölümlerin önlenmesi ve sakatlıkların azaltılması öncelikli hedeflerimizdendir.
 
Acil sağlık hizmetleri, vatandaşlarımıza herhangi bir acil hastalık veya yaralanma halinde günün 24 saati ücretsiz olarak verilmektedir.
 
Sağlık hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin artırılmasına yönelik çalışmalarımız kapsamında acil sağlık hizmetlerinin sunumunda "112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi" konularında 2016 yılında başlamış olan Yaşama Yol Ver kampanyası 2017 yılında da  devam etmektedir.
 
Toplamda 2017 yılı içerisinde 197 Sağlık Kurumunda afişler sergilendi. 200 adet afişin taksi ve dolmuşlara dağıtımı sağlandı. 53 okulda 44.500 öğrenciye ulaşılmıştır. Alış veriş merkezlerinde 18 farklı günde stant kurulmuş olup 10.700 kişiye ulaşılmıştır. 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü'nde stant kurulmuş olup yaklaşık 5.000 kişiye ulaşılmıştır. Acil Sağlık Hizmetleri Haftası kapsamında 7 Aralık tarihinde Optimum AVM' de 1 ambulans, 1 motorize ekip, 1 UMKE aracı, 1 UMKE (2 kişilik) çadırı, 112 ve UMKE personelleri ile birlikte stant açılmış olup etkinliklerimiz devam etmektedir.
 
"Ambulansa Yol Ver, Yaşama Yol Ver"

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM