18-24 Kasım Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası Etkinlikleri

Tarih : 1.12.2017

Vücudumuzun en önemli organlarından biri olan ağzımız ve ağız içi diğer oluşumlarımız sadece fiziksel ihtiyaçlarımızı değil estetik görünümü ve  mimiklerimizle duygu, düşüncelerimizi de ifade etmektedir. Bizim için bu kadar değerli olan organımıza çok iyi bakmak ve gerekli hassasiyeti göstermek yaşam kalitemizi arttıracaktır. Bu bilincin çocuklarımıza kazandırılmasında ve hijyen alışkanlığının oluşturulmasında ebeveynlere, öğretmenlere ve diş hekimlerine büyük sorumluluklar düşmektedir. Çocukluk zamanında kazanılan düzenli diş fırçalama ve diş hekimine gitme alışkanlığı gelecek nesillerin daha sağlıklı dişlere ve diş etlerine sahip olmasını beraberinde getirecektir.
 
Kurumumuzun yıl içerisinde öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza yönelik yapmakta olduğu koruyucu ağız ve diş sağlığı hizmetlerinin yanı sıra 18-24 Kasım Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftasında yapılan diğer etkinliklerle  halkımızda ağız diş sağlığının ve hastalıklarının ne kadar önemli olduğunun bilincini oluşturmayı ve bu hizmete bütün vatandaşlarımızın eşit şekilde ulaşabilmesini hedeflemekteyiz.
 
Bu doğrultuda halkımızın ağız ve diş sağlığının korunması ve iyileştirilmesi yönünde büyük bir özveri göstererek fedakârca çalışan tüm diş hekimlerimizin Ağız ve Diş Sağlığı Haftası ile Diş Hekimliği Gününü kutluyor ve sağlıklı günlere hep beraber ulaşmak dileğiyle başarılar diliyorum.

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM