Sayın Valimiz Mahmut DEMİRTAŞ, Güney Adana Kalkınma Projesi Kapsamında “Sağlıklı Yaşam Hareketi” Projesinin Açılışını Gerçekleştirdi

Tarih : 3.11.2017

Sayın Valimiz Mahmut DEMİRTAŞ, Güney Adana Kalkınma Projesi Kapsamında “Sağlıklı Yaşam Hareketi” projesinin açılışını gerçekleştirdi.
 
İlimiz Yüreğir İlçesi Sakıp Sabancı Orta Okulu’nda gerçekleşen projenin açılışına Sayın Valimiz Mahmut DEMİRTAŞ ve Eşi Hanımefendi Beyhan DEMİRTAŞ’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Sayın Mustafa YAVUZ, Yüreğir Kaymakamı Sayın Fatih GENEL, İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Ahmet ÖZER, proje saha ekibi, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
 
Sayın Valimiz Mahmut DEMİRTAŞ, açılışta yaptığı konuşmada Adana Valiliği tarafından himaye edilen Güney Adana Kalkınma Projesi’nin “Sağlıklı Yaşam Hareketi” konulu 10. projesini vatandaşlar ile paylaşmak üzere bir arada olduklarını söyledi.
 
Proje hakkında bilgi veren Sayın Valimiz Mahmut DEMİRTAŞ, Güney Adana’da öncelikle öğrencilerin kendi sağlığı üzerindeki sorumluluğunu artırmak ve sosyo-ekonomik sebepler sonucu oluşan sağlık sorunlarını en aza indirgeyerek, sağlığa yönelik risklerden korumak olduğuna işaret ederek “Adana’yı her anlamda marka şehir yapmak için gece gündüz var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz”  diye konuştu.
 
Güney Adana Kalkınma Projesi, açılışa katılanlara görsel video eşliğinde anlatılırken temizlik, hijyen ve ilk yardım konularında bilgi verildi. Ayrıca, programa katılan vatandaşlara ve öğrencilere çeşitli temizlik malzemeleri dağıtıldı.
 
Müdürlüğümüz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün birlikte gerçekleştirdiği proje kapsamında 2017 Eylül-2018 Ağustos döneminde, Güney Adana bölgesinde bulunan ve gönüllü olarak belirlenen 5 ilkokul ile 5 ortaokulda öğrenim gören 5-14 yaş aralığındaki 6.000 öğrenci, 200 öğretmen ve 1.500 veliye ulaşılması hedefleniyor.

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM