"Fiziksel Aktivitenin Artırılması Projesi" Kapsamında Bisiklet Dağıtımı Gerçekleştirildi

Tarih : 3.11.2017

Bakanlığımız tarafından çocuk ve gençlere fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılarak sağlıklarının korunması, gelecekte sağlık sistemimiz üzerinde oluşabilecek potansiyel yükün azaltılması için toplumda bisiklet kullanımının teşvik edilmesi amacıyla Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programımızın da içeriğine uygun olarak “Fiziksel Aktiviteyi  Teşvik Projesi 2015-2018” kapsamında bisiklet desteği ile sağlanmaktadır.
 
Bakanlığımız bulaşıcı olmayan hastalıklarla mücadele için harekete geçmiş ve toplumun obezite ile mücadele konusunda bilgi düzeyini artırmak, yeterli ve dengeli beslenmesini sağlamak, düzenli fiziksel aktivite alışkanlığını kazandırmak amacıyla Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programını uygulamaktadır.
 
Bu kapsamda 31.10.2017 tarihinde ilimiz Cumhuriyet Başsavcılığı ile yapılan protokolle, Müdürlüğümüz tarafından sağlıklı nesiller yetiştirmek amacıyla 50 adet bisiklet ve kask dağıtıldı.
 
Çocuklarda ve gençlerde hareketli yaşam bilincini artırmak amacıyla bisiklet kullanımını teşvik etmek istediklerini belirten Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Ali YELDAN, "Sağlıklı nesiller için bol hareket eden çocuklara ve gençlere ihtiyacımız var." diye konuştu.

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM