Ebe ve Hemşirelere Yönelik Acil Obstetrik Bakım Eğitimi Gerçekleştirildi

Tarih : 27.10.2017

Acil Obstetrik Bakım, gebeliğin başlangıcından doğum ve doğum sonrası ilk 42 gün içerisinde meydana gelen anne ve fetüs hayatını tehdit eden ve acil müdahale gerektiren durumlarda verilen hizmetler bütünü olarak tanımlanmaktadır. Anne ölümlerinin ve sakatlıklarının azaltılması, acil obstetrik bakım hizmetlerinin güçlendirilmesi ve kalitesinin arttırılması amacıyla 2009 yılından itibaren Bakanlığımızca “Acil Obstetrik Bakım Programı” (AOB) yürütülmektedir.
 
İlimizde 26-27 Ekim 2017 tarihlerinde iki tam gün süreli Doğumhane ve Kadın-Doğum servislerinde çalışan ebe ve hemşirelere yönelik Acil Obstetrik Bakım Programı Eğitimi yapılmıştır.
 
Müdürlüğümüz tarafından bugüne kadar yapılan Acil Obstetrik Bakım Programı eğitimlerinde 1.239 Ebe/Hemşireye anne ve fetüs hayatını tehdit eden acil durumlar konusunda eğitim verilmiştir.
 
Eğitime ilimiz başta olmak üzere, Kahramanmaraş, Mersin, Hatay, Kilis, Niğde, Osmaniye illerinden olmak üzere toplam 47 Ebe/Hemşire katılmıştır. Kursiyerlerin Sertifikaları Müdürlüğümüz yetkililerince verilmiştir.

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM