Adana Şehir Hastanesi Hasta Kabulüne Başladı

Tarih : 18.9.2017

Merkez  Yüreğir İlçesi’nde bin 550 yatak kapasitesine sahip, Adana Şehir Hastanesi kapılarını hastalara açtı.
 
Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş da hastaneyi ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı kan örneği verdi.
 
Vatandaşlarla sohbet eden Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, hastanenin hayırlı olmasını diledi.
 
Hastanenin hizmete girme sürecini çok yakından takip ettiğini ifade eden Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş, "Arkadaşlarımızla nitelikli ve sürdürülebilir bir sağlık hizmeti vermeyi düşünüyoruz. Bugüne kadar  Türkiye'de yapılmış olan en büyük hastanelerden bir tanesi. İnşallah çok daha güzel bir sağlık hizmeti vereceğiz. Bölgede sağlık turizmi açısından da ciddi bir beklentimiz var. Zaten  Türkiye'nin genel anlamda sağlık turizmiyle ilgili bir beklentisi var. Bizim  Adana'da bu beklentimiz yüksek.  Adana sağlık turizminde de ciddi bir atılım yapmayı düşünüyor" dedi.
 
Hastaneyi kente yapılan en büyük yatırımlardan biri olarak kabul ettiklerini belirterek, kurumun Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılmasının planlandığını dile getirdi.
 
"Tabii burada bir uyum süresi gerekiyor. Bir anda her şeyin tam olması mümkün değil. İnşallah kısmet olursa yakın bir zaman içerisinde tüm hastane uyum içinde çalışacak" diye konuştu.
 
Ayrıca “Adana Şehir Hastanesi'nin kentimizin sağlık turizmine önemli katkıları olacağını belirtiyor, Şehir Hastanesi’nin ilimize kazandırılmasında başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’a, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize ve emeği geçen tüm kişi ve kurumlara teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.
 

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM