Avrupa Birliği Bakanımız ve Başmüzakereci Sayın Ömer Çelik, 1550 Yataklı Adana Şehir Hastanesi'ni Ziyaret Etti

Tarih : 24.8.2017

Avrupa Birliği Bakanımız ve Başmüzakereci Sayın Ömer ÇELİK, Valimiz Sayın Mahmut DEMİRTAŞ, İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Ahmet ÖZER ve beraberindeki kamu kuruluşu temsilcileri ile birlikte 1550 yataklı Adana Şehir Hastanesi'nde incelemede bulundu.
 
1550 yataklı Adana Şehir Hastanesi ziyaretinde firma yetkililerinden bilgi alan AB Bakanımız Sayın Ömer ÇELİK, gazetecilere hastane hakkında bilgi verdi.
 
Hastane odalarının  Avrupa'da suit denilen standartlara sahip olduğunu belirterek, 1550 yataklı Adana Şehir Hastanesi'nde 3 kişilik oda bulunmadığını, hastanenin hazır durumda olduğunu söyledi. "Sayın Cumhurbaşkanımızın en büyük hayallerinden birisinin bu olduğunu dile getiren, AB Bakanımız ve Başmüzakereci Sayın Ömer ÇELİK bütün şehir hastaneleri bulundukları illere ve ülkemizdeki vatandaşlara büyük bir sağlık hizmeti sunacaktır" dedi.
 
AB Bakanımız ve Başmüzakereci Sayın Ömer ÇELİK Adana'daki şehir hastanesinin ödül almış bir bina ve hastanenin çok özel bir yeri olduğunu belirterek, Sayın Cumhurbaşkanımızın Adana'ya teşrif etmesiyle onun programlarına uygun bir zamanda 1550 yataklı Adana Şehir Hastanesi'nin resmi açılışının yapılacağını belirtti.
 
1550 yataklı Adana Şehir Hastanesi'nin resmi açılıştan önce hizmet vermeye başlaması, Sayın Cumhurbaşkanımızın programına göre hastane resmi açılışının gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM