Sayın Valimiz Mahmut DEMİRTAŞ, Adana’yı Ortadoğu’nun Sağlık Üssü Konumuna Getirecek, Adana Şehir Hastanesi’nde İncelemede Bulundu

Tarih : 25.7.2017

Sayın Valimiz Mahmut DEMİRTAŞ, yapımı hızla devam eden 1.550 yatak kapasiteli Adana Şehir Hastanesi’nin son geldiği durum hakkında bilgi alarak hastaneyi gezdi.
 
İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Ahmet ÖZER ve yüklenici firma yetkililerininde bulunduğu inceleme sırasında açıklamada bulunan Sayın Valimiz Mahmut DEMİRTAŞ, Şehir Hastanesi’nin Adana’ya yapılan en büyük kamu yatırımlarından biri olduğunu söyledi.
 
Sayın Valimiz Mahmut DEMİRTAŞ, Adana Şehir Hastanesi ile ilgili bilgiler vererek, 328 dönümlük bir alan üzerine kurulan hastanede 182 yataklı onkoloji hastanesi, 349 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi, 285 ve 299 yataklı 2 genel hastane, 185 yataklı kardiyoloji ve KVC hastanesi, 150 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi, 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi, teşhis ve tedavi üniteleri ile ilik nakil merkezi yer alacağını söyledi.
 
Sayın Valimiz Mahmut DEMİRTAŞ, yaklaşık 1 milyar 30 milyon liralık maliyeti olacak olan Şehir Hastanesi’nin Adana’yı bölgenin ve Ortadoğu’nun sağlık üssü konumuna getireceğini sözlerine ekleyerek, “Bu dev yatırımın ilimize kazandırılmasında emeği geçen Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Başbakanımız Sayın Binali YILDIRIM’a, şuan ki Başbakan Yardımcımız önceki dönem Sağlık Bakanımız olan Prof. Dr. Sayın Recep AKDAĞ’a, Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet DEMİRCAN’a, Avrupa Birliği Bakanımız ve Başmüzakereci Sayın Ömer ÇELİK’e ve Adana Milletvekillerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM