İl Sağlık Müdürümüz Dr. Ahmet ÖZER, İlimizde Yeni Hizmete Açılan Sağlıklı Yaşam Merkezini Ziyaret Ederek İncelemelerde Bulundu

Tarih : 13.7.2017

İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Ahmet ÖZER, Halk Sağlığı Müdürü Sayın Dr. Alper ACİL ile birlikte ilimizde yeni hizmete açılan Sağlıklı Yaşam Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve sunulan hizmetleri yerinde değerlendirdi.
 
İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Ahmet ÖZER “Sağlıklı Yaşam Merkezleri çok özel tasarlanmış sağlık hizmet binalarıdır. Sağlıklı Yaşam Merkezinde sağlıklı bireyden sağlıklı topluma uzanan sağlık bilinci, sağlıklı yaşam kalitesi ile birlikte tüm koruyucu sağlık hizmetlerine yönelik eğitim ve bilinç oluşturmak amacıyla  doktorlar, diş hekimleri, diyetisyenler, psikologlar, fizyoterapistler yerine göre spor hocaları bulunmaktadır. 
 
Örneğin siz Aile Hekiminize gittiniz; şeker hastalığınız var, sizin şeker hastalığınızla nasıl başetmeniz gerektiğini öğrenmeniz için sizi bu merkeze yönlendirecek,  Sağlıklı Yaşam Merkezindeki bir diyabet ya da şeker sınıfında 20 kişinin bir araya geldiği bir toplantı salonunda hastalığınızın yönetim süreci hakkında temel bilgilerin öğretildiği ve sizin takip edildiğiniz bir sistem uygulanmaktadır.”
 
Halk Sağlığı Müdürlüğümüze bağlı 4 adet Sağlıklı Yaşam Merkezi hizmet vermektedir. İlimizde Sağlıklı Yaşam Merkezi sayısının yılsonuna kadar 7 adet olması planlanmaktadır.
 
Sağlıklı Yaşam Merkezlerimizde Psikolojik Destek ve Danışmanlık Birimi, Tütün ve Ruh Sağlığı Sigara Bıraktırma Polikliniği, HT- Diyabet ve Obezite Polikliniği, Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Birimi, Çocuk, Ergen, Kadın ve Üreme Sağlığı Birimi, Aile Planlaması ve Danışmanlık Birimi, Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, Gebe Sınıfı, Spor Salonu, Eğitim Salonu, Evde Sağlık Hizmetleri, Çalışan Sağlığı Polikliniği, Kan Alma- Bulaşıcı Hastalıklar ve Aşı Birimleri hizmet vermekte olup;
 
Diyetisyen tarafından beslenme ve diyet danışmanlığı, psikolog tarafından psikososyal danışmanlık, yurt dışına çıkan bireyler için aşılama hizmeti, bağışıklama, riskli gebe takibi, kadın ve üreme sağlığı çocuk ve ergen sağlığı, kanser erken teşhis tarama ve eğitimi, ağız ve diş sağlığı hizmetleri verilmektedir.
 
Tüm vatandaşlarımızı ücretsiz olarak sunulan bu hizmetlerden yararlanmaya ve sağlıklı yaşamaya davet ediyoruz. 

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM