Ambulansa Yol Veriyorum Hayat Kurtarıyorum

Tarih : 23.6.2017

Sağlık Hizmetlerinin ulaşılabilirliğinin ve kalitesinin artırılmasına yönelik ulusal bazda başlatılan kampanyanın tanıtım çalışmaları ilimizde tüm hızıyla devam ediyor. 
 
Adana Valiliği koordinasyonunda, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünce desteklenen 112 acil çağrı hattının gereksiz aranmasını önlemek ve trafikte geçiş önceliğine önem gösterilmesine yönelik, toplumu bilinçlendirme ve farkındalığı arttırma kapsamında 2017 yılında da olmak üzere ilkokullarda ve halkı bilinçlendirmek adına AVM’lerde Minik 112 Ekibi ile medya kampanyası faaliyeti gerçekleşti.
 
“Acil durumlarda saniyelerin önemli olduğunu unutma!” ve “Ambulansa Yol Veriyorum Hayat Kurtarıyorum” sloganlarıyla başlatılan kampanya çalışmalarına öğrenciler tarafından yoğun ilgi gösterildi.
 
112 Acil Sağlık Hizmetlerinin önemi konusunda öğrencilerin ve ebeveynlerin bilinçlenmesi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri ile hangi şartlarda ve nasıl iletişim kurmaları konusunda broşürlerle desteklenen eğitim verildi.
 
Yaşama Yol Ver Kampanyası 2017 yılının ilk 6 ayı süresince 15 defa AVM' lerde stand açılmış olup yaklaşık 4500 kişiye ulaşılmış, 45 defa Okullarda Minik 112 ekibi ile toplamda 45.000 öğrenciye ulaşılmıştır. 
 
Kampanya sloganı çocuklar tarafından bir ağızdan söylendi.
 
"Ambulansa Yol Ver, Yaşama Yol Ver".

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM