12. Bölge ASKOM Toplantısı Gerçekleştirildi

Tarih : 24.3.2017

Bakanlığımız Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün talimatları doğrultusunda, İlimiz  Sağlık Bilimleri Üniversitesi Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Op. Dr. Çağatay TUNCEL konferans salonunda 22.03.2017 tarihinde 2017-1 yılına ait 12. Bölge ASKOM (Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu) ve akabinde İl ASKOM toplantısı gerçekleştirildi.
 
12. Bölge ASKOM toplantısı Bakanlığımız Acil Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Dr. Musa GÜNAY’ın açılış konuşması ile başlamış sonrasında İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Ahmet ÖZER 'in konuşmasıyla devam etmiştir. İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Ahmet ÖZER konuşması ile;
 
"Bölge İllerin Bölge İçi ve Bölge dışı Sevklerin İncelenmesi, Riskli Hastalar (Anne-Bebek) Ölümlerinin Azaltılması, Hastane Özellikli Birimlerin Nöbet Listelerin ARMAKOM ve ASOS sistemine girilmesi, ASKOM- Hasta Sevk Değerlendirme ve Denetleme Komisyonlarının işlevselliğini artırma, 112 Acil Sağlık Hizmetleri ARMAKOM güncellemeleri, Bölgemizde Misafir Olan Suriyeli Hastalara Sunulan Sağlık Hizmetleri, Bölge İllerin  Helikopter-Uçak Ambulans Hizmet Dağılımı, Bölge Tüm Ambulans Hareketleri ve Hasta Sevklerinin 112 Ambulans Servisi Başhekimliğine bildirilmesi, 12. Bölge İlleri Afet Müdahale Planı oluşturulması, Bölge İllerin Acil Sağlık Hizmetleri sunumunda yaşanan sorunların değerlendirilmesi konularına" değinmiştir.
 
Toplantıya katılan bölge illerinin sağlık yöneticilerince yapılan konuşmalarda ise, ilimiz ve bölge illerimizdeki Acil Sağlık Hizmetleri'nin kesintisiz, etkin, daha hızlı hizmet verebilmesi amacıyla var olan tesis, donanım ve insan gücü kapasitesinin verimli kullanımını artırmak amacıyla önerilerde bulunmuşlardır. Toplantı Acil Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Dr. Musa GÜNAY’ın değerlendirme konuşması ile sona ermiştir.
 
Toplantıya Bakanlığımız Acil Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Dr. Musa GÜNAY ile Mersin, Hatay, Osmaniye ve Kilis illeri Sağlık Müdürleri, Halk Sağlığı Müdürleri, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterleri, 112 Başhekimleri ve Kamu, Üniversite, Vakıf ve Özel Hastanelerin ilgili sağlık yöneticileri katılmıştır.

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM