Sayın Valimiz Mahmut DEMİRTAŞ 112 Acil Komuta Merkezinde İncelemelerde Bulundu

Tarih : 8.2.2017

İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Ahmet ÖZER inceleme ziyareti sırasında Sayın Valimiz Mahmut DEMİRTAŞ’a, 112 Komuta Merkezi’nce verilen hizmetler, komuta kontrol merkezinin işleyişi, ambulans ve personel sayısı, çok acil durumlar için kullanılan donanımlı ambulanslar ve komuta merkezince gerçekleştirilen acil sağlık hizmetleri konularında ayrıntılı bilgiler verdi.
 
Vali Yardımcımız Sayın İsmail Hakkı ERTAŞ’ın da hazır bulunduğu incelemeler sırasında sağlık vakalarına ilk müdahalenin yapılmasında ve hastaların ilk müdahaleleri yapıldıktan sonra tedavi görmek ve hayata tutunmak üzere hastanelere en hızlı şekilde ulaştırılmalarının hayati bir öneme sahip olduğuna dikkat çeken Sayın Valimiz Mahmut DEMİRTAŞ, 112 Acil Komuta Merkezi’nin bu açıdan çok önemli bir görevi yerine getirdiğini söyledi.
 
Sayın Valimiz Mahmut DEMİRTAŞ, acil sağlık hizmetleri başta olmak üzere vatandaşlara en hızlı ve kaliteli sağlık hizmeti verilmesi yönünde ellerinden gelen gayreti göstermeye devam edeceklerini ifade etti ve 112 Acil Komuta Merkezindeki tüm görevlilere teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM