Sayın Bakanımız Prof. Dr. Recep AKDAĞ, Adana Şehir Hastanesi'nde İncelemelerde Bulundu

Tarih : 30.1.2017

Sayın Bakanımız Prof. Dr. Recep AKDAĞ, Merkez Yüreğir ilçesindeki Adana Şehir Hastanesi'nde incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.
 
Sayın Vali Mahmut DEMİRTAŞ, Adana Milletvekili Sayın Prof. Dr. Necdet ÜNÜVAR ve kamu kuruluşu temsilcileri ile birlikte incelemede bulunan Sayın Bakanımız Prof. Dr. Recep AKDAĞ yeni döneme uygun bir şekilde sağlık dönüşümü hazırladıklarını belirterek, "Yeni bir dönemine geçiyoruz. 2002 yılında geldiğimizde, Türkiye'de koğuş tipi hastaneler, felaket bir tablo vardı. Biz hastanelerimizin hizmet alınabilir yerler olması için çok gayret ettik. Bir kısmını dönüştürdük. Bu dönüşüm bir taraftan da devam ediyor.  Yeni dönemin en karakteristik özelliklerinden biri de şu ana kadar 41 bin yataklı planlanan şehir hastaneleri olacak. Bunlardan ilkini 3 Şubat'ta Mersin'de Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Sayın Başbakanımızın teşrifleri ile birlikte resmi açılışla inşallah vatandaşlarımızın hizmetine girmiş olacak" dedi.
 
Adana Şehir Hastanesi'nin 2017'nin sonbaharında Adanalıların ve bölgenin hizmetine gireceğini dile getiren Sayın Bakanımız Prof. Dr. Recep AKDAĞ, "Burası bin 550 yatağıyla, belki bunu bin 600 yatağa ulaştıracağız. Planlanmış bir hastane. İki yüzün üzerinde yoğun bakım yatağı var. Günlük 15 bin hasta kapasiteli, bunun bin 500'ü acil hasta olabilecek şekilde. 60'a yakın ameliyathanesi, büyük bir kampüs yani. Dünyada buna benzer hastanelerin sayısı parmakla gösterilebilir. Mükemmel bir hastane inşa edeceğiz. İnşallah Şubat'ta Mersin'de önümüzdeki sonbaharda da Adana'da hastanelerimiz vatandaşlarımızın hizmetine girecek. Bu iki dev hastane, iki mega proje, bölgede 6 milyona yakın vatandaşımıza hizmet edecek. Bu önemli bir kapasite. Bu kapasiteyi böyle dalga dalga geliştireceğiz. 2017'de bölge hastanelerimizin 6 ila 8'ini hizmete sokmuş oluyoruz. 2020'lere, 2021'lere kadar inşallah aşağı yukarı 30 projeyi hizmete almış olacağız. Şimdiden bütün bölgeye, Adanalı kardeşlerimize Mersinli kardeşlerimize hayırlı olsun diyorum" diye konuştu.
 
Sayın Bakanımız Prof. Dr. Recep AKDAĞ, Sayın Vali Mahmut DEMİRTAŞ’a ve Adana Milletvekili Sayın Prof. Dr. Necdet ÜNÜVAR’a Adana Şehir Hastanesi'nin bir an önce tamamlanması yolunda göstermiş oldukları başarılı çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, kentten ayrıldı.

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM