"Teröre Hayır Kardeşliğe Evet" Mitingi

Tarih : 21.12.2016

Son günlerde yaşanan terör olaylarına karşı tepki göstermek için kamu kuruluşu, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile binlerce vatandaş ellerinde Türk Bayrağı ile "Teröre Hayır Kardeşliğe Evet" için yürüdük.
 
Uğur Mumcu Meydanı’ndan başlayıp, Atatürk Caddesi’ndeki Atatürk Parkı’nda son bulan yürüyüşün ardından konuşma yapan Sayın Valimiz Mahmut DEMİRTAŞ, "Bu memleketin birliği için canımızı feda etmemiz gerekiyorsa, canımızı feda edeceğiz" dedi.
 
Konuşmasının devamında "Son bir aydan beri birincisi Adanamızda sonra İstanbul'da sonra Kayseri’de askerlerimizi, polislerimizi ve sivil vatandaşlarımızı şehit verdik. Nasıl ki 15 Temmuz'da FETÖ terör örgütü bu ülkeye darbe girişiminde bulunduğunda milletimiz darbeye karşı koyduysa, bugün de aynı yürekle, aynı cesaretle bu terör örgütlerinin karşısında duracağız. 15 Temmuz'u planlayanların işbirlikçileri kimse, bugün bu terör eylemlerini yapan işbirlikçileri onlardır. Bu memleketin birliğine ve beraberliğine sahip çıkacağız. Bu ülkenin birliğine zarar gelmemesi için canımızı feda etmemiz gerekiyorsa, feda edeceğiz. Kimse bizim birlik ve beraberliğimizi bozamaz" ifadelerini kullandı.

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM