Diş Hekimlerine İlk Yardım Eğitimi Verildi

Tarih : 19.12.2016

İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Adana Diş Hekimleri Odası işbirliği ile diş hekimlerine Temel İlk Yardım Eğitimi verildi. 
 
Diş Hekimleri Odası Başkanı Sayın Dt. Fatih Güler diş hekimlerinin her alanda bilgi ve becerilerinin artması için farklı konu ve konuşmacılarla toplantılar düzenlediklerini, sosyal hayatın içerisinde, olağanüstü hallerde, trafik kazalarında, ev ve işyerlerinde yaşanan kazalarda insanların en az hasarla hatta hasar almadan kurtulabilmeleri ilk yardım eğitiminin alınmasıyla olacağını, İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte düzenlenen ilk yardım eğitimlerinin diş hekimlerince talep geldikçe sürdüreceklerini belirtti.
 
Temel İlk Yardım Uygulamaları Eğitimi'ni veren İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Sayın Dr. Ahmet Yücel ÇOMU genel olarak; hasta/yaralı ve olay yerinin değerlendirilmesi, temel yaşam desteği, kalp masajı yapımı, kanamalarda, yaralanmalarda, yanık, donma, sıcak çapmalarında, kırık, çıkık, burkulmalarda ilk yardım, bilinç bozukluğu, zehirlenme, hayvan ısırmaları, göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçmalarında ilk yardım, boğulmalarda ilk yardım ve hasta/yaralı taşıma tekniklerini görsel ve uygulamalı olarak anlattı.
 
Temel İlk Yardım Eğitimi alan diş hekimlerinin girecekleri sınav sonucu başarılı bulunmaları halinde 3 yıl süreli ilk yardım sertifikası alarak ilk yardımcı olacakları bildirildi.

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM